poniedziałek, 2 maja 2011

Orientalne klimaty i nie tylko

Zaczynając od najmłodszego...
Pistacchio
Okazały, efektowny wisior wykonany pracochłonna i unikalną na polskim rynku biżuteryjnym techniką haftu koralikowego. Okrągły agat lemonkowy o średnicy 45 mm otoczony został koralikami Preciosa w kolorach metalicznego brązu i jasnozielonym. Całość zawieszona została na koralikowym sznurze wykonanym własnoręcznie techniką twisted herringbone. Wykończony naturalnym brązowym zamszem. Wymiary: średnica 6,5 cm (8 cm z krawatką); obwód 41 cm plus srebrne zapięcie i dodatkowe 6 cm srebrnego łańcuszka do regulacji.  Dostępny w galerii ArsNeo.
Green Hamsa
Niezwykła bransoleta z motywem Ręki Fatimy – symbolu używanego tradycyjnie w krajach arabskich jako talizman przeciwko „złemu oku”,oraz kolczyki wykonana pracochłonna i unikalną na polskim rynku biżuteryjnym techniką haftu koralikowego. Kaboszon agatu z chlorytem i kuleczki agatu mszystego otoczone zostały koralikami i rureczkami szklanymi Preciosa w odcieniach zgaszonej zieleni.Kolczyki wykonane z kul agatu mszystego i koralików Preciosa. Wykończone naturalnym czarnym zamszem. Wymiary:bransoleta - szerokość od 4 do 7 cm, obwód 18 cm; kolczyki - średnica 2,5 cm, długość z biglem 7,5 cm. Biżuteria wykonana do wisiora Green Hamsa.

Whiff of the Orient I
Okazały wisior o orientalnym charakterze wykonany pracochłonna i unikalną na polskim rynku biżuteryjnym techniką haftu koralikowego.Rzeźbiony medalion z chińskiej laki otoczony został czarnymi i czerwonymi koralikami Preciosa oraz kuleczkami naturalnego korala. Dodatkowo przyozdobiony frędzelkami z kuleczkami korala i onyksu oraz onyksową łezką. Całość zawieszona została na ozdobnym koralikowym sznurze wykonanym z kul korala i czarnego onyksu oraz czarnych i czerwonych koralików. Wykończony naturalnym czarnym zamszem. Wymiary: 6,8 na 6 cm (całkowita długość z krawatką i najdłuższym frędzelkiem 11 cm); obwód 42 cm plus srebrne zapięcie i dodatkowe 5 cm srebrnego łańcuszka do regulacji.Dostępny w galerii ArsNeo.
Whiff of the Orient II
Okazały wisior o orientalnym charakterze wykonany pracochłonna i unikalną na polskim rynku biżuteryjnym techniką haftu koralikowego.Rzeźbiony medalion z chińskiej laki otoczony został czarnymi koralikami Preciosa i kuleczkami naturalnego korala. Całość zawieszona została na ozdobnym koralikowym sznurze wykonanym z kul korala i czarnego onyksu oraz czarnych i czerwonych koralików. Wykończony naturalnym czarnym zamszem. Wymiary: 6,5 na 5,5 cm (całkowita długość z krawatką i najdłuższym frędzelkiem 10,5 cm); obwód 42 cm plus srebrne zapięcie i dodatkowe 5 cm srebrnego łańcuszka do regulacji.Praca niedostępna.
Grey Valey
Kolczyki wykonane na zamówienie.

6 komentarzy:

 1. Przy pierwszym pełen zachwyt - ale takie już były ;) więc głównie nad kamieniem. Przy drugim - szczęka opada. Pięknie. Ale trzeci to już mnie zamurował. Dobrze, że na koniec takie "malutkie" (phi, malutkie, chciałabym tak umieć ;)) kolczyki, bo jakby było jeszcze lepiej niż wisior orientalny, to mogłabym nie wyjść z zachwytu ;))

  OdpowiedzUsuń
 2. Acabo de descubrir tu blog, y decir que me encantan todos tus trabajos, me parecen unas verdaderas joyas, con un acabado perfecto.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wow!!!!!!!!!! beautiful designs!!!!!!!
  fantastic!!!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie mogę wyjść z podziwu jak patrzę na precyzję i niezwykła harmonię formy Twoich wykonań!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 5. WoW jakie cuda u Ciebie! Pierwszy wisior najbardziej w moim guście :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wszystko przepiękne! Super oryginalna bransoleta - rozmieszczenie kaboszonów wręcz zachwycające.
  Pozdrawiam - Ewa Walczak

  OdpowiedzUsuń